polecane miejsca do zobaczenia na Chorawcji


POLECANE MIEJSCA DO ZOBACZENIA NA CHORWACJI – CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ


Wyspa Pag znajduje się w samym centrum Adriatyku. Połączona jest z lądem przez mostem. Jest to stosunkowo droga część Chorwacji ze względu na trwające przez cały okres wakacyjny festiwale. W sierpniu temperatury dochodzą do 35*C a niebo jest bezchmurne. Kamienista, skalista, a zarazem przepiękna, to właśnie wyspa Pag.
Co więcej, będąc już na wyspie postanowiliśmy jeden dzień przeznaczyć na zwiedzanie lądu, a dokładniej udaliśmy się do miejscowości Zadar. Obowiązkowym punktem zwiedzania stały się Morskie Organy – niesamowita budowla, z której fale wydobywają dźwięk. Ceny na promenadzie i rynku były dwukrotnie wyższe niż na Pag’u. Zapraszamy do opisu polecanych miejsca do zobaczenia na Chorwacji.

 
MIEJSCA POLECANE PRZEZ NAS:

PAG miasteczko, które tętni życiem dopiero w godzinach wieczornych.

Na głównym deptaku można kupić pamiątki, zjeść przepyszne lody i wypić aromatyczna kawę. Siedząc w barze możemy podziwiać zatokę, w której stacjonują łódki rybackie. Starówka miasta jest bardzo urokliwa, codziennie wieczorem organizowane są tam różne pokazy.
Novalja jest idealnym miejscem dla ludzi w każdym wieku. Z tego miasteczka organizowane są rejsy na wyspy Rab, Losinj, Silba i Olib. Co roku w wakacje organizowany jest tam ogromny festiwal, gdzie przyjeżdżają ludzie z całej Europy. Największym problemem są jednokierunkowe uliczki i bardzo duża ilość aut w sezonie.
Povljana to niegdyś rolnicze miasto, w ostatnich latach zaczęło rozwijać się turystycznie. Przez Povljane prowadzi główna droga, od której odbiegają mniejsze ślepe uliczki. Co więcej z wybrzeża rozpościera się widok na otwarte morze.
Simuni ciche spokojne osiedle rybackie, w pobliżu którego znajduje się duży kemping. Jednak dużym atutem jest plaża, na której niewątpliwym bogactwem są muszle.
Zadar słynie z urokliwej Starówki, która przyciąga turystów jak magnes. Spacerując brzegiem portu nie można ominąć Morskich Organów. Znajdziemy tutaj dużą ilość wyjątkowych zabytków.

POLECANE PLAŻE DO ZOBACZENIA NA WYSPIE PAG:

 
Plaża Bosana trafiliśmy na nią schodząc stromą uliczką pomiędzy domami.
Kameralna, kamienista z krystaliczną wodą, idealna dla rodzin z dziećmi.
Plaża Ursa najpiękniejsza plaża na całej wyspie, aby do niej dotrzeć trzeba mieć terenowy samochód lub zostawić auto przy głównej drodze i zejść kamienistą drogą ok 15 min. Można się tam poczuć prawie jak na prywatnej plaży. Woda krystaliczna z piaskiem na dnie, a płytka woda ciągnie się kilkadziesiąt metrów od brzegu.
Plaża Delfinka aby się do niej dostać, trzeba zejść ze stromej skarpy, za to widoki wynagradzają ten trud. Polecamy wybrać się z rana, żeby zająć idealne miejsce.
Plaża Jadra długa, skalista plaża, do której można dojechać autem. Idealna dla rodzin z dziećmi. Na miejscu można skorzystać z takich atrakcji jak nurkowanie czy jazda motorówką.
Plaża Prosika główna plaża w mieście Pag. Tłum turystów i mnóstwo okolicznych knajp.

 
Podsumowując, wyspa Pag zauroczyła nas swoim niecodziennym dla Chorwacji skalisto-kamienistym klimatem. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, do którego bez problemu dojedziemy autem. Pag to także świetna baza wypadowa, stosunkowo szybko i sprawnie dojedziemy do Zadaru czy na wodospady KRK. Mamy nadzieję, że polecane miejsca do zobaczenia na Chorwacji spodobają się Wam. Dajcie znać, które z tych miejsc Waszym zdaniem jest najładniejsze.
 

Zobacz również: CHORWACJA, PAG – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI

 

CHORWACJA polecane miejsca

Co warto zobaczyć na Pagu

co warto zobaczyć na wyspie Pag

Zwiedzanie Chorawcji

Jak tanio zwiedzić Chorawcję

Piękna wyspa Pag

Tanie podróże po Europie

Polecane miejsca na Chorwacji

Croatia najładniejsze miejsca

polecane miejsca na Croatii

podróże po Chorwacji

PAG polecane miejsca

Chorawcja polecane miejsca

miejsca do zobaczenia na Pagu

miejsca do zobaczenia w Chorawcji

polecane miejsca do zobaczenia na Pag

polecane miejsca do zobaczenia na Chorwacji

   RABATY NA NOCLEGI:

 

JAK ODZYSKALIŚMY PIENIĄDZE Z AIRBNB?

JAK ODZYSKALIŚMY PIENIĄDZE Z AIRBNB?

  KORONOWIRUS - TWOJA PODRÓŻ NIE DOSZŁA DO SKUTKU? JAK ODZYSKALIŚMY PIENIĄDZE Z AIRBNB? Początek roku to fantastyczna okazja, by zaplanować pierwsze dłuższe podróże i krótkie wypady. Naszym celem były Wyspy Kanaryjskie. Są to wyspy całoroczne, gdzie temperatura w...

AIRBNB – JAK TANIO ZNALEŹĆ NOCLEG

AIRBNB – JAK TANIO ZNALEŹĆ NOCLEG

  JAK TANIO ZNALEŹĆ NOCLEG - AIRBNB Zostań z nami do końca i otrzymaj 138zł na Twój nocleg. Na końcu tekstu wrzucamy link do darmowej kasy na Airbnb. Nasze podróże bardzo często rodzą się spontanicznie. Ich planowanie najczęściej rozpoczynamy od znalezionych...

APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY!

APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY!

    APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY! Podróżując, zawsze znajdziecie jakieś problemy, które możecie ominąć, instalując aplikację na telefon. Na przykład apka od google maps pozwoli Wam odnaleźć się nawet na końcu świata. Ok, nie przedłużajmy więcej i...