Santorini podróż

SANTORINI – CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ


Santorini to bajkowa wyspa z białymi domami i niebieskimi dachami, które tworzą niezaprzeczalnie najpiękniejszą wizytówkę Grecji. Wulkaniczna wyspa leży na Morzu Egejskim, a swoim kształtem przypomina księżyc. Skrajne punkty wyspy dzieli niecałe 30 km, tak więc jest tutaj wszędzie stosunkowo blisko.

Santorini nazywana jest także Wyspą Zakochanych, odbywa się tutaj wiele zaręczyn, a także ceremonii ślubnych. Sezon na zwiedzanie trwa tutaj cały rok.

 

MIEJSCA POLECANE PRZEZ NAS:

Fira (Thira) — stolica Santorini, leżąca nad malowniczą zatoką. Z lotniska trasa tutaj zajmuje około 8 min (5 km) i zazwyczaj jest to pierwszy punkt zwiedzania wyspy. Całe miasto położone jest na stromym zboczu i to właśnie tutaj możemy od początku naszej wycieczki oglądać śnieżnobiałe domki charakterystyczne dla Santorini. Pomimo że miasto zamieszkuje około 2000 mieszkańców, to o każdej porze dnia jest tutaj tłoczno. U podnóża Firy znajduje się stary port, do którego cumują statki wycieczkowe. Do portu możemy zejść licznymi schodami (około pół godziny), zjechać na osiołku lub kolejką linową. W ciągu dnia, jak i wieczorem można usiąść i rozkoszować się niesamowitymi widokami w licznych restauracjach.

Oia — Wysunięte najbardziej na północny -zachód wyspy miasto cieszące się największym zainteresowaniem wśród turystów. Charakterystyczne ciasne uliczki z licznymi schodami prowadzą do apartamentów i sklepów. Nie jednokrotnie można się pogubić i w jednej chwili znaleźć w czyimś domu. To właśnie tutaj można oglądać najpiękniejsze zachody słońca, siedząc na stromym zboczu kaldery. Każdego wieczora gromadzi się tutaj cała rzesza wczasowiczów, by podziwiać piękne pejzaże malowane słońcem na horyzoncie. Ceny w restauracjach, a także noclegi tutaj są nieco droższe niż w pozostałych miasteczkach.

Immerovigli — leży pomiędzy Firą i Oią. Miasteczko to jest zdecydowanie cichsze i mniej turystyczne niż stolica wyspy. Charakterystycznym miejscem dla Immerovigli jest Skaros Rock – spora góra, za którą znajduje się mały kościółek niewidoczny z miasta. Polecamy wszystkim, przejść się szlakiem wzdłuż góry, gdzie można podziwiać fenomenalne widoki.

Firostefani — podążając główną drogą z Firy w kierunk Immerovigli będziecie musieli przejść przez Firostefani. Trasa ta ma zaledwie 2.5km ale widoki na długo pozostaną w waszej pamięci.

Pyrgos — miasto to zostało wybudowane na wzgórzu i jest najwyżej położonym miastem. Dawna stolica Santorini. W Pyrgos znajduje się aż trzydzieści kościołów. Z najwyższego punktu, można podziwiać roztaczający się widok na panoramę wyspy.

Red Beach (Czerwona Plaża) — najpiękniejsza plaża na wyspie o niespotykanym czerwonym kolorze. Będąc kilka dnia na wyspie, warto się tutaj wybrać po południu by zobaczyć jak zachodzące słońce, oświetla czerwony klif. Krystaliczna woda, cisza i spokój pozwoli nam odpocząć i zrelaksować się. Żadne zdjęcie nie oddaje tego widoku.

Kamari Beach (Czarna Plaża) — to wulkaniczna plaża z czarnymi kamieniami. Warto tutaj zabrać ze sobą buty do wody. Wypoczywając mamy z jednej strony góry z drugiej otwarte Morze Egejskie. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada tawern, a także miejscowych sklepików z pamiątkami.

Planując podróż na Santorini, wystarczy wziąć 3 dni urlopu na zwiedzanie całej wyspy. Dłuższy pobyt w tym miejscu pozwoli wypocząć i zobaczyć np. wulkan i gorące źródła. Polecamy wybrać się tutaj, w miesiącach marzec – kwiecień – maj, kiedy jeszcze temperatura oscyluje w granicach 15-25 st.C. i upał nie będzie tak doskwierał podczas zwiedzania. Wówczas możemy zaoszczędzić sporą kwotę na noclegach czy biletach lotniczych. Wyspa Santorini jest marzeniem niejednej osoby. Oglądając oferty z różnych biur podróży, ceny zwalają z nóg, dlatego postanowiliśmy zorganizować wyjazd na własną rękę. Kosztorys z naszej podróży znajdziecie w kolejnym artykule.

Zobacz również:

BUDAPESZT – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI

Tania podróż na Santorini Tania podróż na Santorini Tania podróż na Santorini Santorini Oia Travel to Santorini Oia najlepsze miejsca Oia zachód słońca Santorini podróże Tanio Santorini Tania podróż na Santorini Tanio Santorini Tanio Santorini Tanio Santorini Tanio Santorini Tanio Santorini Tanio Santorini Tanio Oia Tanio Oia Tanio Oia Tanio Oia Tanio Immerovigli Tanio Immerovigli Tanio Immerovigli Tanio Immerovigli Tanio Fira Tanio Fira Tanio Fira Tanio Fira Tanio Fira Tanio Fira Tanie Wakacje na Santorini Tanie Wakacje na Santorini Tanie Wakacje na Santorini Tanie Wakacje na Santorini Tanie Wakacje na Santorini Tanie Wakacje na Santorini Tanie Wakacje na Santorini

Starszy post →

   RABATY NA NOCLEGI:

   
APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY!

APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY!

    APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY! Podróżując, zawsze znajdziecie jakieś problemy, które możecie ominąć, instalując aplikację na telefon. Na przykład apka od google maps pozwoli Wam odnaleźć się nawet na końcu świata. Ok, nie przedłużajmy więcej i...

SARDYNIA – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI

SARDYNIA – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI

  SARDYNIA – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI Sardynia - jeden z najpopularniejszych europejskich kierunków. Włoska wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym przyciąga wielu turystów. Odwiedzajac ja w październiku byliśmy miłe zaskoczeni fantastyczna pogoda i grzejących słońcem....

SARDYNIA – CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ

SARDYNIA – CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ

    SARDYNIA - CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ Sardynia to przepiękna wyspa, mówi się na nią Europejskie Malediwy. Pewnie ciekawi Was jak się tam znaleźliśmy, to trochę długa i skomplikowana historia. Nie wszyscy z Was znają nas prywatnie, dlatego musimy...

TWOJE PODRÓŻE W ROKU 2019!

TWOJE PODRÓŻE W ROKU 2019!

  TWOJE PODRÓŻE W ROKU 2019!   Witamy wszystkich w pięknym 2020 roku. Chwilę nas tutaj nie było, dlatego z nowym rokiem wyznaczamy nowe cele i podsumowujemy poprzedni rok. Naszym celem jest blog a raczej jego rozwój, dlatego planujemy wrzucać regularnie...