APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY

 

APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY!


Podróżując, zawsze znajdziecie jakieś problemy, które możecie ominąć, instalując aplikację na telefon. Na przykład apka od google maps pozwoli Wam odnaleźć się nawet na końcu świata. Ok, nie przedłużajmy więcej i poznajcie naszym zdaniem najważniejsze aplikacje w podróży, bez których nie wyobrażamy sobie wyprawy gdziekolwiek.

APLIKACJE DLA PODRÓŻNIKÓW

Google Maps

Nr 1 dla nas to aplikacja Google Maps, dzięki której odnajdziecie się nawet na końcu świata. Doprowadzi Was w każde miejsce, pokaże trasę autem, autobusem czy pieszo, a także pokaże natężenie ruchu i przewidywany czas podróży. Sprawdzicie rekomendacje dotyczące atrakcji lub zobaczycie zdjęcia potraw w restauracji. Znajdziecie odpowiedni przystanek autobusowy i sprawdzicie rozkład jazdy. Dodatkowo w każdym miejscu na ziemi możecie przypiąć pinezkę, dzięki której odnajdziecie swój nocleg czy pyszną restaurację.

TripAdvisor

Nr 2 na naszej liście aplikacji mobilnych to TripAdvisor. Jesteście spakowani i nie wiecie, co chcecie zobaczyć w miejscu, do którego się udajecie? Właśnie w tej aplikacji znajdziecie potrzebne informacje, gdzie można miło spędzić czas lub co zwiedzić. W aplikacji znajdziecie także godziny otwarcia wszystkich restauracji czy atrakcji turystycznych. Większość hoteli, restauracji, zabytków i miejsc posiada rekomendacje wraz ze zdjęciami wystawione przez użytkowników tej aplikacji, przez co możecie sprawdzić, jak wygląda okiem innych podróżników. Warto przed wyjazdem czy w trakcie sprawdzić swój cel podróży tak, aby nie rozczarować się na miejscu.

Uber / Grab

Nr 3 to Uber lub Grab. Podróżowanie z tymi aplikacjami to „bułka z masłem”. Wyznaczacie trasę, którą chcecie pokonać, a aplikacja przeliczy Wam, ile wyniesie koszt przejazdu. Gdy zamówicie kierowcę, najbliższy z nich podjedzie i dostarczy Was w wybrane miejsce. Jeśli chcecie zamówić kierowcę na lotnisko, polecamy oddalić się od lotniska, przez co przejazd może być dużo tańszy.

Google Translate

Aplikacja nr 4 to Google Translate. Ta apka daje możliwość podróżowania nawet tym, którzy nie znają języka. Wystarczy włączyć nagrywanie, powiedzieć do niej a ona przetłumaczy naszą rozmowę lub tekst na wybrany język. Często na wyjazdach z głowy wylatują nam najprostsze słówka, tak więc aplikacja raz-dwa nam je przypomni.

Revolut

Nr 5 to Revolut. Aplikacja pozwala wymieniać pieniądze online w kilkudziesięciu walutach bezprowizyjnie, po kursie NBP. Dodatkowo zakładając ją, z naszego linku afiliacyjnego możecie otrzymać 25zł na start. Największym atutem tej karty jest to, że prowadzenie jej jest darmowe. Płacąc aplikacją np. za zakup biletów lotniczych można podzielić rachunek od razu ze swoimi znajomymi.

Settle Up

Nr 6 to Settle Up – to apka, która pomoże Wam nadzorować wyjazdowy budżet. Bardzo często podróżujecie w grupie, w wielu punktach kupując bilety, czy płacąc w restauracji, otrzymujecie jeden rachunek. Po całym dniu czy wyjeździe przychodzi czas rozliczenia i ciężko sobie przypomnieć, obliczyć kto, ile i komu jest winny. Tutaj czarno na białym aplikacja obliczy Wasze finanse bez zbędnego marnowania Waszego czasu i szukania paragonów.

XE Currency

Nr 7 niezbędna w podróży go XE Currency – aplikacja pokazująca aktualne kursy walut, działa także w trybie offline. Będąc za granicą, mamy do czynienia z inną walutą, ceny wyrażane czasem setkach, tysiącach i łatwo się pogubić, bo przecież nie każdy z nas jest matematykiem. Dzięki niej łatwo odnajdziecie się i nie zrujnujecie zaplanowanego budżetu.

A Ty, z jakich aplikacji w podróży korzystasz jak najczęściej ?

Zobacz również:

SARDYNIA – CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ

Biale domiki Fira Najpiekniejsze santorini Oia Oia Tania podroz na Santorini Santorini dla podroznika Santorini Applikacja Aplikacje mobilne dla podroznika Aplikacje mobilne dla podroznika Aplikacje mobilne dla podroznika APLIKACJE, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ W PODRÓŻY

Starszy post →

   RABATY NA NOCLEGI:

JAK ODZYSKALIŚMY PIENIĄDZE Z AIRBNB?

JAK ODZYSKALIŚMY PIENIĄDZE Z AIRBNB?

  KORONOWIRUS - TWOJA PODRÓŻ NIE DOSZŁA DO SKUTKU? JAK ODZYSKALIŚMY PIENIĄDZE Z AIRBNB? Początek roku to fantastyczna okazja, by zaplanować pierwsze dłuższe podróże i krótkie wypady. Naszym celem były Wyspy Kanaryjskie. Są to wyspy całoroczne, gdzie temperatura w...

AIRBNB – JAK TANIO ZNALEŹĆ NOCLEG

AIRBNB – JAK TANIO ZNALEŹĆ NOCLEG

  JAK TANIO ZNALEŹĆ NOCLEG - AIRBNB Zostań z nami do końca i otrzymaj 138zł na Twój nocleg. Na końcu tekstu wrzucamy link do darmowej kasy na Airbnb. Nasze podróże bardzo często rodzą się spontanicznie. Ich planowanie najczęściej rozpoczynamy od znalezionych...

SARDYNIA – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI

SARDYNIA – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI

  SARDYNIA – KOSZTORYS I WSKAZÓWKI Sardynia - jeden z najpopularniejszych europejskich kierunków. Włoska wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym przyciąga wielu turystów. Odwiedzajac ja w październiku byliśmy miłe zaskoczeni fantastyczna pogoda i grzejących słońcem....

SARDYNIA – CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ

SARDYNIA – CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ

    SARDYNIA - CO WARTO ZOBACZYĆ / ZWIEDZIĆ Sardynia to przepiękna wyspa, mówi się na nią Europejskie Malediwy. Pewnie ciekawi Was jak się tam znaleźliśmy, to trochę długa i skomplikowana historia. Nie wszyscy z Was znają nas prywatnie, dlatego musimy...